Hírek : Kettőből kettő

Kettőből kettő

2007.04.02. 20:48

Celta Vigo - Real Madrid 1-2: Kettőből kettő

Ezúttal is szenvedett, de ezúttal is nyert a Real Madrid, aminek köszönhetően továbbra sem kell lemondania bajnoki álmairól. A feketemezben pályára lépő madridiakat ezúttal is a csereként beállt Robinho mentette meg, aki nem sokkal a lefújás előtt győztes gólt szerzett, s kialakította a 2-1-es végeredményt. Sajnos sok pozitívumot nem jegyezhettünk fel vendégrészről, de ami mindennél fontosabb, hogy zsebben az újabb három pont. A következő finálé jövő héten lesz esedékes, az Osasuna ellen a Bernabéuban.

Hiába remekelt, s hiába bizonyult nyerőembernek Robinho a Nástic ellen, a brazil játékos ezúttal sem kapott helyet a kezdők között. Van Nistelrooy tizenkettedik idegenbeli góljára készült a Celta ellen, a Real Madrid pedig arra, hogy a 28. forduló után is bennmaradjon a bajnoki címért folytatott harcban. Jól is kezdték a mérkőzést a blancók, hiszen Raúl már az 1. percben gólt szerezhetett volna, de közeli lövését Pinto kapus védeni tudta. Ennek ellenére nem kellett sokat várni a Real Madrid vezető góljára, ugyanis a 27. minutumban Van Nistelrooy tizenegyesből előnyhöz juttatta csapatát. A holland játékos Higuaín harcosságának köszönhetően kapott labdát, majd elhúzta volna Pinto kapus mellett, aki azonban buktatta, így jöhetett a teljesen jogos büntető, valamint egy sárgalap a vigói portásnak. A holland gólzsák ismét biztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, amivel a Madrid előnybe került a Balaídosban. Három perccel később a Madrid kapuja előtt forrósodtak fel az események, miután Ángel került földre a tizenhatoson belül. A spanyol válogatott játékos alakítását a játékvezető műesésnek minősítette, s egy sárgalappal honorálta a produkciót. Pérez Burrull ítéletén persze lehetett volna vitatokozni, azon viszont semmiképp, hogy a 33. minutumban Van Nistelrooy tulajdonképpen pontot tehetett volna a mérkőzés végére. A madridi támadó Lequitől kapott egy ajándéklabdát, ám csak a kapufát találta el, pedig a kapu szinte üresen tátongott előtte. S amikor már mindenki az első félidő végét várta, akkor jött a Celta Vigo, s egy tetszetős akció végén egalizált. A 45. percben Nené adott pazar passzt az előrehúzódó Ángelnek, aki nem hibázott, s kilőtte a hosszúsarkot. A pihenőre tehát 1-1-es állással mehettek a csapatok, ami igazából egyik csapatnak sem felelt meg volna, így joggal várhattuk az első félidőhöz hasonló élvezetes folytatást.

E tekintetben sajnos csalatkoznunk kellett, merthogy a második játékrészben alaposan visszaesett a játék színvonala. A Celta már nem nagyon tudott igazán komoly nyomást gyakorolni a Madridra, míg a vendégek hihetetlenül pontatlanul futballozták, s sorra szórták el a labdákat. Különösen Gagót lehet kiemelni, aki rendkívül indiszponáltan futballozott tegnap este. A 48. percben kettő az egy ellen szituáció alakult ki a Madrid kapuja előtt, azonban Bamogo lövését Casillas hárította. Az 51. minutumban Helguerának kellett mentenie az utolsó pillanatban, tíz perccel később pedig ismételten Iker Casillas bravúrjára volt szükség Baiano lökete után. A 62. percben kulcsmomentumához érkezett a mérkőzés: Capello az észrevehetetlen Raúl helyére beküldte Robinhót, akitől ezúttal is azt remélhették a madridisták, hogy lendületet visz a csapat játékába, s hasonlóan a Nástic ellen ismét nyerőembernek bizonyul majd. A 67. percben Higuaín eresztett meg egy bombát, amit Pinto kapusnak kellett kiütnie, míg a 83. percben Robinho közeli lövését védte remek érzékkel a Celta kapusa. A brazil játékos kissé kisodródott a lövés pillanatában, s minden bizonnyal ezért nem szerezte meg a vezetést csapatának. De ami késett az nem múlt el: egy perccel később ugyanis a Madrid megszerezte a vezetést a Balaídosban. A gólszerző pedig ki más is lehetett volna, mint a kis brazil, a csereként beállt Robinho, aki ezúttal nem lábbal, hanem fejjel vette be az ellenfél hálóját. Higuaín belőtt labdája után a labda szerencsés körülmények között került Robinhóhoz, aki jól reagált, s befejelte csapata második gólját. Az utolsó percekben még Guti kiállítását jegyezhettük fel, aki miután a 89. percben a Celta tizenhatosán belül mutatott be sárgalapért egy műesést, ezek után még oda szólt valamit a játékvezetőnek, amiért mehetett zuhanyozni. Túl nagy jelentősége ennek már nem volt, a Real Madrid rendkívül szerencsés győzelmet aratott, s továbbra is versenyben van a bajnoki címért.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Celta Vigo: Pito; Ángel, Lequi, Contreras, Placente; Nené, Iriney, Oubiña, Gustavo López (Antonio Núñez, 69. perc); Baiano és Bamogo (Perera, 74. perc).
Real Madrid: Casillas; Salgado (Mejía, 85. perc), Sergio Ramos, Helguera, Torres; Diarra, Gago (Emerson, 74. perc), Guti; Raúl (Robinho, 62. perc), Higuaín és Van Nistelrooy.
Játékvezető: Pérez Burrull (Kantabriai Bírótestület)
Gólok: 27. perc Van Nistelrooy (0-1 – tizenegyesből), 45. perc Ángel (1-1), 84. perc Robinho (1-2)
Helyszín: Vigo, Balaídos (22.000 néző)

Sárgalapot Gago (20. perc), Pinto (27. perc), Ángel (28. perc), Iriney (35. perc), Salgado (64. perc), Diarra (68. perc), Robinho (83. perc), Núñez (85. perc), Helguera (89. perc), Guti (89. perc) kapott. Gutit a 90. minutumban szövegelés miatt kiállították. A Real Madrid játékosai gyászszalaggal a karjukon játszottak, a klub egykori játékosa, Santamaría feleségének a halála miatt. Puskás Ferenc tegnap lett volna 80 éves, s a Real Madrid győzelemmel tisztelgett Öcsi Bácsi emléke előtt.

A mérkőzés legjobbja a madridista.hu szerkesztősége szerint: Iker Casillas
A hálóőrnek ezúttal is nagyon sokat köszönhetett csapata, több esetben ugyanis csakis Casillason múlott az, hogy a Celta nem szerzett gólt. Végig hiba nélkül védett, nem egy bravúrt mutatott be, s nagyban hozzájárult a Real Madrid sikeréhez. A spanyol portás mellett még Robinhót lehetne kiemelni, aki ismét sorsdöntő gólt szerzett.

by:szabika