Hírek : Két pont!

Két pont!

2007.04.09. 14:03

Real Madrid - Osasuna 2-0: Két pont!

A harmadik döntő is behúzva! A Real Madrid csapata a Nástic és a Celta Vigo után tegnap újabb győzelmet aratott, az előbbi két alakulathoz hasonlóan az ugyancsak a hátsó régióban tanyázó Osasuna ellen, ezzel pedig a hátralévő kilenc fordulóra teljesen nyílttá tette a bajnoki címért folytatott küzdelmet. A Madrid jól játszott - végre ki lehet mondani! -, s Raúl valamint Robinho góljai azt jelentették, hogy a forduló végére a blancók két pontra megközelítették a hétvégén vereséget szenvedő bajnoki címvédő Barcelonát.

A Madrid saját maga mérkőzése előtt már tudta, hogy szombaton a Barcelona és a Valencia is kikapott, míg a Sevilla mindössze döntetlenre végzett hazai pályán a Racing Santander ellen. A lehetőség tehát megvolt, csupán élni kellett vele. Szerencsére ez sikerült is, a Real Madrid végig magabiztosan futballozott, s teljesen megérdemelten nyert 2-0-ra az amúgy igencsak tartalékos összeállításban pályára lépő Osasuna ellen. A hazaiak első lehetőségét az ötödik percben írhattuk fel, amikor egy szép összjáték végén Higuaín távoli lövését hárította Ricardo kapus. Nem sokkal később a blancók kapuja előtt forrósodott fel a levegő, David López kapáslövését ugyanis Casillasnak hatalmas bravúrral kellett hárítania. A lövést kivitelezése kifogástalan volt, akárcsak a védés – ez volt a találkozó első igazán szép jelenete. A 12. percben aztán a másik kapus is bemutatott egy a Casillaséhoz hasonló parádés védést: a korábban a spanyol válogatottban is megfordult portás Van Nistelrooy szabadrúgását ütötte ki hihetetlen reflexmozdulattal. Maradt tehát a 0-0, azonban a Real Madrid egyre nagyobb mezőnyfölényt harcolt ki. Nem is kellett sokáig várni a hazaiak vezető góljára, a 24. percben Raúl megszerezte saját maga 200. bajnoki gólját a fővárosi alakulat színeiben. Diarra pontos felívelése Emersont találta meg, aki okosan fejelt a középen érkező Raúl elé, innentől kezdve pedig már biztos volt a gól. A csapatkapitány közelről bevette Ricardo kapuját, komoly lélektani előnyhöz juttatván ezzel csapatát. Az első félidő hátralévő perceiben a házigazda felszabadultan futballozott, s hosszú idő után végre a Bernabéu közönsége is elégedett lehetett. A helyszínen közel 80 ezer néző figyelte az eseményeket, s reménykedett abban, hogy a második játékrészre nem hagy alább Raúlék lendülete. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az Osasuna tanúsíthatott volna nagyobb ellenállást is a Santiago Bernabéu stadionban, de az átütő erő hiányzott Ziganda mester csapatából, s így igazán az első gól után nem is lehetett kérdés, hogy melyik csapat is nyeri a mérkőzést.

A második félidőt rossz szokásához hűen álmosan kezdte a Real Madrid, az első negyvenöt percben jellemző harciasság nyomokban sem látszott az első negyedórában a csapat tagjain. Néhány perc elteltével viszont felpörgött a Madrid, és sorra alakította ki a gólhelyzeteket Ricardo kapuja előtt. Az 55. percben Emerson fejesét kellett hárítania a pamplonaiak kapusának, míg a 68. minutumban Fabio Capellónak kényszerűségi okokból változtatnia kellett csapatán. A megbízható teljesítményt nyújtó Miguel Torres helyett a nagy öreg Roberto Carlos lépett pályára, a Bernabéu közönségének legnagyobb örömére. Egy perccel később csaknem kétgólosra duzzadt a madridiak előnye, Sergio Ramos távoli lövésnél ugyanis Ricardo minden tudására szükség volt. Nagyon jól védett a navarriaiak kapusa, más kérdés, hogy 80. percben némiképp az ő hibájának is köszönhetően dőlt el a találkozó végérvényesen. Egy nagyszerű összjáték után Higuaín adta középre a labdát, amit rossz helyre ütött ki Ricardo, az érkező Robinho pedig közvetlen-közelről belőtte csapata második gólját. A kis brazilnak ez volt a harmadik gólja sorozatban, s a dolog érdekessége, hogy mindhárom találatot a második játékrészben jegyezte a blancók 10-ese. Megkönnyebbülhetett a Bernabéu közönsége, a Madrid előnye kétgólosra nőtt, innen pedig már egyértelműnek tűnt, hogy sikerül abszolválni a harmadik finálét is. A hangulaton is jelentős javulás volt tapasztalható, mégis a legnagyobb javuláson nem a publikum, hanem Emerson esett át. A brazil játékos igazolta, hogy miért is szerződtette őt tulajdonképpen a Real Madrid, s rengeteg labdaszerzésével, s pontos passzaival nagyban hozzájárult a házigazda magabiztos sikeréhez. A hátralévő percekben még mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a legnagyobb riadalmat Reyes illetve David López keltette, ám míg előbbi csúnyán fölé durrantott, addig utóbbi távoli bombáját bravúrral védte Casillas, így maradt a 2-0. Ez pedig azt jelentette, hogy mára a Real Madrid hátránya mindösszesen két pont a Barcelonához, s egy a Sevillához képest. Micsoda dráma van kialakulóban!

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Helguera, Cannavaro, Torres (Roberto Carlos, 68. perc); Emerson, Diarra; Raúl, Higuaín, Robinho (Reyes, 86. perc); és Van Nistelrooy.
Osasuna: Ricardo; Javier Flano, Cruchaga, Cuéllar, Monreal; Erice, Munoz (Milosevic, 62. perc); Valdo, David López, Juanlu (Azplilicueta, 66. perc); és Webó (Romeo, 81. perc).
Játékvezető: Ramírez Domínguez (Andalúz Bírótestület)
Gólok: 24. perc Raúl (1-0), 80. perc Robinho (2-0)
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (75.000 néző, közel teltház)

Sárgalapot Cuéllar (11. perc) és Flano (84. perc) kapott. A Real Madrid zsinórban harmadik bajnokiját nyerte meg, s immáron nyolc bajnoki óta veretlen. A következő döntő helyszíne: Santander.

by:szabika