Hírek
Hírek : Ellopott 3 pont

Ellopott 3 pont

2007.04.15. 13:28

Talán a szezon legnehezebben elfogadható vereségét szenvedte el a Real Madrid tegnap este, az UEFA Kupás helyek egyikéért hajtó Racing Santander otthonában. Bár 73 percig semmi jel nem utalt arra, hogy a Madrid egyáltalán pontot hullajthat Kantabriában, a találkozó játékvezetője, Turienzo Álvarez tett róla, hogy nemhogy a győzelmet, de még a döntetlent sem érje el Fabio Capello legénysége. Raúl első félidőben szerzett góljára a mérkőzés hajrájában a Racing két tizenegyessel válaszolt, amelyek közül az első egyértelműen nem ért büntetőt, míg a második is meglehetősen vitatható volt. S akkor még nem említettük a két kiállítást, melyekkel ugyancsak a Madridot sújtotta Turienzo Álvarez.

Pedig nagy lehetőség kínálkozott a Real Madrid előtt, hiszen egy esetleges idegenbeli győzelemmel a fővárosiak ideiglenesen átvehették volna a vezetést a bajnoki táblázaton. A bajnokság ezen szakaszában minden egyes pont döntő jelentőséggel bír, így duplán felértékelődik a játékvezető minősíthetetlen ténykedése. Ennek ellenére nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy a Madrid tulajdonképpen maga rohant a késbe, hiszen helyzetek sokaságát hagyta kihasználatlanul. A mérkőzés első lehetősége a lilamezes vendégek előtt adódott, Diarra távoli lövésébe Toño kapus eléggé ügyetlenül nyúlt bele, s csaknem bevédte a nem túl helyezett löketet. A Real Madrid nagyon nyugodtan, és szervezetten futballozott, s úgy tűnt, hogy nyerő lehet Fabio Capello Zigic ellen kidolgozott taktikája. A hazaiak nem kerültek helyzetbe, ellenben a Madrid veszélyesen, és olykor ötletesen is futballozott. A vendég mezőnyfölény a 33. minutumban érett gólra, amikor is Higuaín kapott ajándéklabdát Garaytól, majd középre játszott, az érkező Raúl pedig a rövidsarokba lőtt. Ezzel vezetett a Madrid, s a félidő hátralévő perceiben magabiztosan őrizte előnyét. A 40. percben még Robinho bonyolított túl egy ígéretes ellentámadást, más említésre méltó momentum viszont már nem akadt az első negyvenöt percben. Nem volt rossz a meccs, a Madrid teljes kontroll alatt tartotta a mérkőzést, s ha nem is játszott mindig szépen, a szervezettség dicséretet érdemel. A második félidőre váltani kellett a Racingnak, és Miguel Ángel Portugal vezetőedzőnek, hiszen elől Zigic nem igen tudott sok vizet zavarni, s a színészkedésen túl mást nem igen tudott felmutatni, Munitis pedig bár rengeteget vállalt, nagyon motiváltan futballozott egykori csapata ellen, ezek mellé igen nagy hibaszázalék is társult. A Madridból Sergio Ramost lehetett kiemelni, aki hiba nélkül szerepelt az első félidőben.

Az 52. percben Higuaín növelhette volna kétgólosra a madridi előnyt, de nem tette, Toño kapus ugyanis bravúros mozdulattal hárított. Nyolc perccel később ismét a végig nagyon aktív Higuaín került száz százalékos gólhelyzetbe, s ezúttal laposan lőtt, viszont a hazaiak portása ismét védett, itt most épp lábbal. A fiatal argentin támadó rengeteg labdát kapott, s az iménti két szituációnál el is dönthette volna a mérkőzés sorsát. A 65. percben Colsa távoli bombáját hárította magabiztosan Iker Casillas, ami után a következő említésre méltó momentum már egy tizenegyes, amit befújt Turienzo Álvarez a hazaiak javára. Egy kavarodás után Diarra elrúgta a labdát a lőni készülő hazai támadó elől, amit a játékvezető szabálytalanságnak nézett, s a büntetőpontra mutatott. Elementáris hiba volt ez az amúgy sem túl jó hírnévnek örvendő sípmestertől, ezzel ugyanis Garay révén egalizálni tudott a Racing. Nem volt sok helyzete a Santandernek, mégis egy ajándéktizenegyesből sikerült egyenlíteniük. Nem sokkal a santanderi gól után Higuaín beadását kellett kivágni a házigazdák védelmének, miután meg is sérült a fiatal támadó, s nem is tudta folytatni a játékot. A 88. percben tovább romlott a Madrid helyzete, mivel Helguera megkapta második sárgalapját, s mehetett idő előtt zuhanyozni. A játékvezető szerint túl magasra emelte a spanyol védő a lábát, pedig a lassítások inkább arról árulkodtak, hogy talán Munitis hajolt túl alacsonyra. A kiállítás után pótolni kellett a hiányzó középső védőt Capellónak, s beküldte Mejíát. Viszont a beívelés után óriási meglepetésre Turienzo Álvarez újra büntetőt ítélt a Racingnak, ezzel pedig elszabadítván az indulatokat a pályán. Az első tizenegyes egyértelműen jogtalan volt, míg ez erősen megkérdőjelezhető, ugyanis amit Cannavarónak szabálytalanságnak fújt be a játékvezető, ahhoz hasonló bizony nagyjából hat-hét van egy mérkőzésen - meg is lepődtek a hazai játékosok az ítéleten. Garayt mindez nem zavarta, s belőtte csapata és saját maga második gólját, kijavítván ezzel a Madrid gólja előtt elkövetett bakiját. Az utolsó pillanatokban még Mejíát is egyből lezavarta a castilla-leóni játékvezető, noha a csereként beállt játékos szabálytalansága inkább ért sárgát, mint egyből pirosat. Ennek már nem volt jelentősége, a Real Madrid úgy kapott ki, hogy nem érdemelt volna vereséget. A hármas sípszó megvolt, a történetnek viszont aligha lesz ezzel vége, hiszen nehéz elképzelni, hogy a fővárosi gárda majd szó nélkül hagyja Turienzo Álvarez valóban elfogadhatatlan ténykedését.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Racing Santander: Toño; Pinillos, Garay, Rubén, Cristian Fernández; Vitolo, Colsa (Melo, 68. perc), Scaloni, Óscar Serrano; Munitis és Zigic.
Real Madrid: Casillas; Ramos, Cannavaro, Marcelo; Diarra, Emerson, Robinho (Mejía, 88. perc), Higuaín (Reyes, 75. perc); Raúl (Guti, 85. perc) és Van Nistelrooy.
Játékvezető: Turienzo Álvarez (Castilla-Leóni Bírótestület)
Gólok: 33. perc Raúl (0-1), 73. perc Garay (1-1 – tizenegyesből), 89. perc Garay (2-1 – tizenegyesből)
Helyszín: Santander, El Sardinero stadion (22.000 néző, teltház)

Sárgalapot Serrano (1. perc), Sergio Ramos (38. perc) kapott, míg Helgurát (85. perc) és Mejíát (91. perc) kiállították. A lefújás után Fabio Capello szóban inzultálta a találkozó játékvezetőjét, valamint állítólag meg is rángatta Turienzo Álvarez ruháját. A Real Madrid nyolc bajnoki után kapott ki tegnap este.

by:szabika